Ürünler

Fissler vitavit® premium

  
  • Servis Adresi: İnönü Cad. No:39/1B Üçyol Konak / İzmir
  • Servis Telefonu: +90 (232) 262 22 23
  • Servis E-posta: info@boyserservis.com

Kolay Kapanır.
Kapak üzerindeki metal parça ile kapağı doğru pozisyona getirmek çok kolay. Ve tencerenin yeni tasarlanmış kenarları ile tencerenin kapatılması çok çok kolaydır. 

Güvenli şekilde kilitlenir.
Tencere doğru bir şekilde kapatıldığı zaman, bir klik sesi duyulur ve tutacak üzerindeki bir renk kırmızıdan yeşile dönmektedir. Ancak o zaman tencere içinde basınç oluşmaya başlar.

Üç  pişirme seviyesi
İki normal pişirme seviyesine ilave olarak, vitavit® premium aynı zamanda bir buharda pişirme fonksiyonu da sunar. Basınçsız çalışır: yiyeceklerinizi her zaman kontrol edebilir, karıştırabilir ve rahatça baharat ekleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi
Yeni trafik ışığı özelliği, düdüklü tencere ile pişirmeyi daha kolay ve güvenli bir hale getirir.

Çok daha güvenli.
vitavit® premium ergonomik bir halka tutacağa sahiptir. Bu, elleriniz yağlı veya ıslak olsa da kapağı güvenli şekilde tutabilmenizi sağlamaktadır.

Buhar çıkışı kolaylaştırılmış.
Özel buhar boşaltma fonksiyonu buhar çıkışını doğru bir şekilde kontrolünüzde tutmaya yardımcı olur. Artık eliniz ile slaytı tutmanıza gerek kalmaz.

Kolayca taşımak için.
Çıkartılabilir tutacağı tencerenin temizlenmesini ve saklanmasını kolaylaştırmaktadır. Raflarınızda çok fazla tencere tava varsa bu sizin için çok önemli bir özelliktir: tencereler birbirinin içerisine yerleşebilmektedir.

CookStar all-stove taban ile.
Bu taban ile, vitavit® premium her ocak için uygundur. Tencere çabuk ve eşit şekilde ısınır ve enerji tasarrufu bile sağlar.

Önemli olan her zaman için doğru miktardır.
Tencerenin iç kısmında bulunan pratik doldurma seviyesi göstergesi sıvının minimum ve maksimum miktarını gösterir. vitavit® premium aynı zamanda litre cinsinden bir ölçeğe de sahiptir.

Fissler vitavit® premium düdüklü tencerede yemek pişirirken tencerenin içinde konacak olan su miktarı düdüklü tencere modellerine göre değişiklik göstermektedir. En az yarım ya da bir su bardağı kadar olması gerekir. Bu su genellikle 20 dakikalık bir pişirme için uygun olacaktır. Düdüklü tencere asla üçte ikisinden daha fazla oranda doldurulmaması gerekir. 

Fissler vitavit® premium düdüklü tencerede pişirme işleminden sonra düdüklü tencerenin kapağı açılırken düdüklü tencere içersindeki buharın tamamen çıktığından emin olmak gerekmektedir. Bu yüzden düdüklü tencere markaları tarafından belirlenmiş olan sürelere uymakta büyük fayda var. Eğer düdüklü tencerenin içerisindeki basınç yeteri kadar düşmeden kapağını açmaya çalışırsanız kapak yukarıda doğru fırlayıp yanmanıza neden olabilir. Düdüklü tencere açılmıyor diye acele etmek yerine, yeteri kadar bekledikten sonra bile kapağı açarken yüzünüzü düdüklü tencereden uzak tutarak yapmanızda fayda var. 

Fissler vitavit® premium düdüklü tencerenin düdüğü her zaman temiz tutulması gerekir. Çünkü düdüklü tencerenin işleyiş prensibinde düdüğün rolü çok büyüktür. Eğer düdük zamanında sinyal vermezse ya da dik ve yatak konumdayken yapması gereken işlevi tam olarak yerine getiremezse düdüklü tencerenizden verim alamazsınız.