Ürünler

Fissler vitavit® comfort

  
  • Servis Adresi: İnönü Cad. No:39/1B Üçyol Konak / İzmir
  • Servis Telefonu: +90 (232) 262 22 23
  • Servis E-posta: info@boyserservis.com

Kolay kapanır.
Kapak üzerindeki metal parça ile kapağı doğru pozisyona getirmek artık daha kolay. Ve tencerenin yeni tasarlanmış kenarları ile tencerenin kapatılması çok kolay.

Güvenli şekilde kilitlenir.
Tencere doğru bir şekilde kapatıldığı zaman, bir klik sesi duyulur ve tutacak üzerindeki işaret kırmızıdan yeşile döner. Ancak o zaman tencere içinde basınç oluşmaya başlar demektir.

İki pişirme seviyesi.
Vitavit® comfort iki pişirme seviyesine sahip olacaksınız. Hassas ayarı ince sebzeler ve balık gibi nazik olabilecek yiyecekler için kullanılırken, hızlı ayar etler ve sulu yemekler için kullanabilirsiniz.

Daha fazla bilgi.
Yeni trafik ışığı özelliği, düdüklü tencere ile pişirmeyi kolay ve güvenli hale getirir. 
Sarı: Ocağın altını kısabilirsiniz. 
Yeşil: Ayarlanan ısıya ulaşıldı ve pişirme süresi başlıyor. 
Kırmızı: Isı çok yüksek.

Kolayca taşımak için.
Çıkartılabilir tutacağı tencerenin temizliği ve saklanması konusunda kolaylık sağlayacaktır. Raflarınızda çok fazla tencere tava varsa bu çok önemli bir özelliktir: tencereler birbirinin içerisine geçebilir.

CookStar all-stove taban ile.
Bu taban ile, vitavit® comfort her ocak için uygun olacaktır. Tencere çabuk ve eşit şekilde ısınır ve enerji tasarrufu bile yapabilirsiniz. 

Önemli olan her zaman için doğru miktardır.
Tencerenin iç kısmında bulunan pratik doldurma seviyesi göstergesi sıvının minimum ve maksimum miktarını göstermektedir.

Fissler vitavit® comfort düdüklü tencerede yemek pişirirken tencerenin içinde konacak olan su miktarı düdüklü tencere modellerine göre değişiklik göstermektedir. En az yarım ya da bir su bardağı kadar olması gerekir. Bu su genellikle 20 dakikalık bir pişirme için uygun olacaktır. Düdüklü tencere asla üçte ikisinden daha fazla oranda doldurulmaması gerekir. 

Fissler vitavit® comfort düdüklü tencerede pişirme işleminden sonra düdüklü tencerenin kapağı açılırken düdüklü tencere içersindeki buharın tamamen çıktığından emin olmak gerekmektedir. Bu yüzden düdüklü tencere markaları tarafından belirlenmiş olan sürelere uymakta büyük fayda var. Eğer düdüklü tencerenin içerisindeki basınç yeteri kadar düşmeden kapağını açmaya çalışırsanız kapak yukarıda doğru fırlayıp yanmanıza neden olabilir. Düdüklü tencere açılmıyor diye acele etmek yerine, yeteri kadar bekledikten sonra bile kapağı açarken yüzünüzü düdüklü tencereden uzak tutarak yapmanızda fayda var. 

Fissler vitavit® comfort düdüklü tencerenin düdüğü her zaman temiz tutulması gerekir. Çünkü düdüklü tencerenin işleyiş prensibinde düdüğün rolü çok büyüktür. Eğer düdük zamanında sinyal vermezse ya da dik ve yatak konumdayken yapması gereken işlevi tam olarak yerine getiremezse düdüklü tencerenizden verim alamazsınız.